• Clexane

    , Autor: zuzkapolka

    Ďakujem pán doktor za odpoveď, čiže aj keď beriem ten Clexane, stačí keď mi podajú 5 jednotiek oxytocín a potom sa uvidí, že či to krvácanie bude väčšie, že až potom podajú viac oxytocínu, prípadne ten methylergometrine? Má oxytocín podobne účinky ako methylergometrine, či má význam podávať obe? Že dá sa čakať aj v tomto prípade ako sa to bude vyvíjať a nemusí sa podávať všetko preventivne? Lebo mne bolo povedané že dajú hneď 10 jednotiek oxytocínu a aj ten methylergometrine. Ďakujem. Epidural neplánujem, vysoký tlak nemám.

    Dobrý deň, každé pracovisko má svoje postupy a štandardy. Dopredu sa však nedá naordinovať, čo má byť podané a čo nie. Je viacero premenných faktorov a okolností, dopredu sa nedá predvídať priebeh pôrodu. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť. Ja nie som kompetentný sa vyjadriť ani odporúčať postup, ako majú postupovať lekári na danom pracovisku.