• Peripartálne krytie Clexanom

    , Autor: zizzi

    Dobrý deň pán doktor, chcela som sa opýtať, koľko hodín by mal byť odstup od Clexanu 0,4 na to, aby mi mohol byť podaný epidurál. Dosť sa pôrodu bojím a jediná moja ako-taká útecha bol epidurál, kým mi hematologička nenapísala Clexane. Ďakujem za info. Pekný deň.

    Dobrý deň, optimum je 12 hodín, minimum 10 hodín medzi pichnutím nízkomolekulárneho heparínu a zvedením ihly a podaním epidurálnej analgézie. Je to v réžii anesteziológa. Vrámci poučenia s epidurálom počas tehotenských poradní v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť a kde umožňujú a aplikujú PEDA, Vám o tom povie a poučí Vás anesteziológ.