• Zamlcany potrat

    Dobrý deň.
    Prosím vás mám napísané toto v papieroch , prosím mohli by ste mi to vysvetliť a zhodnotiť ci je to už stratené?
    Usg-Evs
    Uterus v miernej af. 100-90-55 , intrauterine choriovy vacok s GS nepravid. Tvaru do 25mm , YS 10mm , embryonalne štruktúry- len naznak

    A potom záver bol Graviditas avitalis hebd. , 7-8 - missed abortion

    Lenže podľa ms mi síce vychádza 10 týždeň lenže ja som otehotnela až tesne pred ms , viem presne kedy mi ukázal test zaciatok a viem kedy bol test ešte biely a ja som možno v 6 týždni pretože sme mali styk aj neskor a test tiež ukázal neskor pretože všetko posunuté.
    Doktor nepovedal ze tam nieje babatko ale ze je malé .
    A ďalšia vec mala som prvu kontrolu včera, žiadna krv sa mi nebrala nič, rovno som bola poslaná na objednanie sa na kyret a ten mám 10.9 .
    Prosím vás podľa toho čo je napísané je to úplne stratené?

    Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, jedná sa o chcené tehotenstvo a sú pochybnosti o datácii tehotenstva, nie je problém skontrolovať USG o týždeň. Ak bude nález rovnaký, jedná sa o Missed Abortion a bude potrebné realizovať inštrumentálne vyčistenie dutiny maternice.