• Missed abortion

    Dobrý deň prajem.
    Mozem sa spýtať koľko môže byt v tele mrtve embryo/plod ?
    Nieje 9 týždňov už riskantné?
    Bol mi diagnostikovaný missed abortion s tým ze sa mam objednať na kyretaz ktorú som mala plánovanú na dnes.
    Lenže v nedeľu v noci sa mi spustilo brutálne masívne krvacanie a zrazeniny , išla som na prijem , trochu sa zastavilo , prijali ma a ráno o 5 to znova zacalo spolu s kontrakciami , brutálnym krvácaním, mnoho mnohopocetnymi zrazeninami a dostala som zimnicu a okamžite sa išlo na čistenie (spravili by v noci lenže som nebola nalačno) .
    Mne bolo 28.8 povedané na prvej poradni (mala som byť v 10 týždni) ze sa babatko prestalo vyvíjať v 7-8 týždni a následne na kyretaz som bola objednaná 10.9. .
    A teraz keď som čítala soravu prepustacu, prestalo sa vyvíjať začiatkom 5 týždňa a včera som podľa správy mala ukončený 13 týždeň.
    Nieje toto riskantné takéto dlhé čakanie?
    Os

    Dobrý deň, v niektorých krajinách sa čaká až pokým organizmus sám nevypudí odumretý zárodok. Missed Abortion (zamlčaný potrat) znamená, že plod odumrel a prestal sa vyvíjať, ale organizmus matky o tom ešte nevie, takže tehotenstvo beží naoko neporušene. To môže trvať aj týždne. Časom však nastanú procesy a dôjde ku krvácaniu za účelom vypudenia plodu, ktoré však nie vždy je efektívne a je potrebné realizovať revíziu dutiny maternice. Ak ste boli vyčistená, malo by to byť už v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.