Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meggy455

  , Autor:

  A keď som mala pohlavný styk po injekcií tak nemôžem otehotnieť, alebo môžem ?? A keď nemám ovuláciu tak to nemôžem otehotnieť??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je možnosť tehotenstva, injekcia na vyvolanie menštruácie menštruáciu nevyvolá. Ak nie je prítomná ovulácia, k oplodneniu nemôže dôjsť.

Podobné otázky

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň ale ja som mala tak že 28 as 40 dňový cyklus a užívam pupalkovi olej na úpravu hormónov. A us 2 mesiace mám dvakrát ovuláciu nieje to zle pre mňa a keď sa budem chcieť snažiť o bábätko, tak sa môže stať že budú dvojčatá? Prosím o radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s dvojčatami to nesúvisí. Ak dôjde k otehotneniu, procesy zablokujú možnosť oplodniť ďalšie vajíčko, takže k ďalšej ovulácii nedôjde. Čo sa týka súčasného stavu, nevidím problém v možnom otehotnení. Ovulačný cyklus a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Ovulačný cyklus máte kratší a menštruačný cyklus dlhší, preto máte pocit, že ovulujete dvakrát, ale je to už ovulácia ďalšieho cyklu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň môžem mať aj dvakrát do mesiaca ovuláciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností áno, jedná sa však o dva ovulačné cykly.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, mala so menštruáciu od 22.7. do 26.7. A mám Biely výtok ale spala som z priateľov as po menštruácii. Síce sa partner spravil do mňa ale spermie nevošli zo mňa môže sa stal že otehotniem ?? Keď mám dvakrát do mesiaca ovuláciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť nedá.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň keď mi pýchou doktor vyvolačku na menštruáciu. Do koľkých dní môžem dostať menštruáciu ??? A ak nedostanem mám ísť k svojmu gynekológovi a povedať mu o tom ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po podaní injekcie na vyvolanie menštruácie sa má krvácanie dostaviť do 14 dní. Ak ku krvácaniu nedôjde, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý bude hľadať príčinu.

 • Meggy455

  , Autor:

  A keď ani tak nepríde menštruácia keď mi pichol vyvolacku a do koľkých dní ju môžem dostať menštruáciu ?? A čo ak ju nedostanem potom tam je iný problém že ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Rovnako tak aj okolností, za ktorých nedôjde k menštruačnému krvácaniu môže byť viacero. Ak do 14 dní od podania Agolutinu nedôjde ku krvácaniu, je nutné hľadať príčinu.