Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,821 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň ale ja som mala tak že 28 as 40 dňový cyklus a užívam pupalkovi olej na úpravu hormónov. A us 2 mesiace mám dvakrát ovuláciu nieje to zle pre mňa a keď sa budem chcieť snažiť o bábätko, tak sa môže stať že budú dvojčatá? Prosím o radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s dvojčatami to nesúvisí. Ak dôjde k otehotneniu, procesy zablokujú možnosť oplodniť ďalšie vajíčko, takže k ďalšej ovulácii nedôjde. Čo sa týka súčasného stavu, nevidím problém v možnom otehotnení. Ovulačný cyklus a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Ovulačný cyklus máte kratší a menštruačný cyklus dlhší, preto máte pocit, že ovulujete dvakrát, ale je to už ovulácia ďalšieho cyklu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň môžem otázku?? Meškala mi menštruácia týždeň ale nerobila som si test lebo to nebolo 14 dní. Ale keď som si ho chcela spraviť tak som dostala menštruáciu, 3 dní som krvácala viac a na 4,5 nič tak som si robila tehotenský test a je pozitívny môžem byť tehotná ?? Keď som si robila test po menštruácii?? Ďakujem za odpoveď vopred.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Nemuselo sa jednať o menštruáciu. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať keď som mala nechránený pohlavný styk a je tam možnosť otehotnieť na 3%. Ale keď mi mešká 4 dní a robila som si test a ukazuje negatívny výsledok a mám citlivé bradavky a pobolieva má podprusko môže to znamenať že som tehotná ale test to ešte neukáže ?? Ale keď mám vždy dostať menštruáciu tak vždy jem sladké ale teraz mi niak nechutí jes a ani sladké.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň môžem mať aj dvakrát do mesiaca ovuláciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností áno, jedná sa však o dva ovulačné cykly.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, mala so menštruáciu od 22.7. do 26.7. A mám Biely výtok ale spala som z priateľov as po menštruácii. Síce sa partner spravil do mňa ale spermie nevošli zo mňa môže sa stal že otehotniem ?? Keď mám dvakrát do mesiaca ovuláciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť nedá.

 • Meggy455

  , Autor:

  A keď som mala pohlavný styk po injekcií tak nemôžem otehotnieť, alebo môžem ?? A keď nemám ovuláciu tak to nemôžem otehotnieť??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je možnosť tehotenstva, injekcia na vyvolanie menštruácie menštruáciu nevyvolá. Ak nie je prítomná ovulácia, k oplodneniu nemôže dôjsť.