• Edometrióza

    Dobrý deň, chcela by som vedieť váš názor. Som rok po LSK a braní liečby na endimetriozu. Mala som zvýšené onkomarkery preto ma môj lekár poslal na magnetickú rezonanciu,ktorú mám zajtra. Už 5 dní mi však mešká menzes -tehotenské testy sú negatívne. Môžem ísť na MR??

    Dobrý deň, najlepším liekom na endometriózu je tehotenstvo. Ak však užívate liečbu, predpokladám, že otehotnieť ste v dohľadnej dobe neplánovala a tak predpokladám, že ste sa otehotnieť nepokúšali. Ak je tu však možnosť, že ste tehotná a tehotenské testy sú negatívne, nepredpokladám, že ste tehotná, no vylúčiť to neviem. Nepoznám však všetky okolnosti, ale päť dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Zvýšené onkomarkery sú pomerne častým znakom endometriózy.