• Ornibel

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne antikoncep.kruzku Ornibel. Minulý mesiac som ho mala zavedený prvý krát normálne po 21dn.prisla 7dn pauza a v nej menzes. Po týždni som nasadila druhý krúžok ale začali mi nežiaduce účinky (migrény, bolesť brucha, výtok) a tak som ho po 3 dňoch vysadila( od piatka do nedele zavedený) do 3 dňoch mi opäť prišiel menzes ani nie 10 dní od poslednej menštruácie. Chcem sa spýtať ak by som v tomto období najbližšom otehotnela mohlo by to značiť nejaké komplikácie alebo nebezpečenstvo pre plod keďže mi ornibel asi rozhádzal cyklus a mala som ho zavedení pár dní? Ďakujem za odpoveď a váš čas

    Dobrý deň, je normálne, že aj napriek krátko zavedenému hormonálnemu antikoncepčnému krúžku došlo ku krvácaniu. Je to zo spádu hormónov. Neodporúča sa teraz aspoň mesiac dva otehotnieť. Ak by však aj došlo k otehotneniu, nič zásadné by sa nedialo. Odsledujte si to.