• Ureaplazma

    Dobrý deň,
    pri cytologii a naslednych vyteroch mi boli zistené kvasinky, ureaplasma (nebolo mi povedane o ktorý druh ide). Nasadila sa liečba mne aj partnerovi Sumamed, Doxyhexl a Jenamazol. Obaja sme bezpríznakovi, ja mam jedine vytok ale ten mam velmi dlho. O par dni nam konči liečba. Gynekologyčka mi povedala ze kontrola o 2-3mesiace, nieje to nejaka dlhá doba ? Môžeme mat po liečne nechranený styk ? Nemame inych partnerov. Nakolko to bola moja prvy gyn prehliadka tak sa robila cytologia. Počas liečby nenastali žiadne zmeny. Vytok ktorý mam nema žiadnu zvlastnu farbu,vôňu,konzistenciu no vytok mam velmi velmi dlho snad aj par rokov je to podla vas v poriadku ?
    Ďakujem za zodpovedanie mojej otazky :)

    Dobrý deň, ureaplazmu má v dnešnej dobe asi každý tretí človek. Ureaplazma sa už považuje za bežnú súčasť pošvovej flóry a nie je nutné a potrebné ju za každých okolností preliečovať. Ak sa však rozhodne o preliečení, je potrebné preliečiť oboch, teda aj Vášho partnera. Ak ste však nemali Vy, ani Váš partner žiadne ťažkosti, nemyslím si, že bolo nevyhnutné ureaplazmu preliečovať. Rovnako tak nechápem, prečo ste dostali dvojkombináciu antibiotík, aj Sumamed aj Doxyhexal. Stačilo jedno z týchto antibiotík. Ak ste obaja bezpríznakový, navyše ste po preliečení, môžete praktizovať pohlavný styk. Čo sa týka výtoku, nie každý výtok z pošvy je patologický. Takto sa Vám k tomu však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúste si realizovať aspoň 10 - 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré podporia vaginálnu mikroflóru. Nepoznám však žiadne ďalšie bližšie okolnosti, či sa jednalo o ureaplazmu parvum alebo urealyticum, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky informácie, výsledky vyšetrení a nálezy a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.