• Amoksiklav a ureaplazma

    Dobrý deň prajem. Chcem sa prosím opýtať či sa dá antibiotikami Amoksiklav 625 liečiť ureaplazma? Vyskúšala som už Klacid, Ciprofloxaxin a teraz mi bolo predpísané toto, čakala som inú skupinu liekov, ktorá by mala byť účinnejšia ale on mi dal toto a je to úplne niečo iné. Myslíte, že to pomôže alebo veľmi nie? Nechcem byť pokusný králik keďže nič z vyššie uvedeného mi nepomohlo… ďakujem pekne :)

    Dobrý deň, nestretol som sa s tým, že by sa na ureaplazmu predpisoval Amoksiklav. Skôr je vhodný Sumamed alebo Doxycyklín. Ureaplazma sa však už pomaly stáva súčasťou normálnej pošvovej mikroflóry a ak nemá žena/pár ťažkosti, ani sa nepreliečuje.