Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Lomexin

  , Autor: Iva57

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Pred pár týždňami som mala problém so silnou mykózou a dala som si predpísať gynazol krém, ten mi však veľmi nepomohol a svrbenie stále pretrvávalo. Potom som si dole pri vstupe do pošvy našla také hrbolčeky alebo guličky viac pokope… môj gynekológ mi povedal že mi nezabral poriadne gynazol lebo som si predtým nespravila výplach s Rosalginom a tak mi všetok krém vytiekol a nemal taký účinok. A že tie guličky alebo výrastky sú zdurené slizničky z podráždenia. Predpísal mi Lomexin 2 tablety a než si zavediem prvú tabletu mám si spraviť výplach rosalginom a o 3 dni si dať druhú. Moja otázka je či to nemôžu byť genitalne bradavice alebo herpes … v minulosti som mala totiž pozitívny HPV vírus no dostala som len lieky a nijak zvlášť sa to neriešilo tiež som tam mala myslim nejaký vyrástok. A ak sú to len zdurené slizničky či to zmizne po tejto liečbe. Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vás v prípade nejasností mal odoslať na vyššie pracovisko do zdravotníckeho zariadenia.

Podobné otázky

 • Polygynax a Lomexin

  , Autor: amemic

  Dobrý deň, môj lekár mi predpísal Polygynax a Lomexin. Chcem sa Vás spýtať, či môžem počas liečby požívať alkoholické nápoje a či tieto liečiva znižujú účinky HA, respektíve či je po ukončení liečby potrebná preventívna ochrana aj inou formou. Tieto infomácie neboli uvedené v príbalových letákoch. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané preparáty na liečbu vaginálnej mikózy nemajú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Počas liečby vaginálnej infekcie však odporúčam dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Po preliečení si realizujte desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Liečba atb

  , Autor: NikaDurdy

  Dobrý deň,

  Bola mi zistená premnožená ureaplazma. Pani doktorka sa ma rozhodla liečiť atb. cyklohexal tabs. Nakoľko som predtým mala problémy aj s krvácaním z ektropie krčka maternice. Keďže som mala aj vnútorný výtok a svrbenie pridala k tou jednu tabletku lomexin 600 mg. Atb. beriem od pondelka v stredu sa prvýkrát objavil ružový hlien, včera priesvitný s prímesou krvi a dnes zase silne ružový. Menštruáciu mám dostať za 2 dni. Nepociťujem zatiaľ žiadne bolesti brucha a neviem teda, prečo nastúpil takýto hlien, či je to v poriadku. Menštruáciu mávam silnú a bolestivú už niekoľko dní pred. Pani doktorka žiaľ teraz neordinuje a nemám sa na koho obrátiť.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný výtok môže byť prejavom predmenštruačného syndrómu, prípadne sa môže jednať aj o vedľajší účinok antibiotík, ktoré môžu pôsobiť na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pokračujte v užívaní antibiotík podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklus

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 32 rokov, nerodila som. Moje problémy začali pred 3 rokmi, bolesťami krížov, podbruška, krvácaním mimo cyklu a výtokom. Bola mi odporučená operácia, nakolko som mala cystu na pravom vaječníku. Počas operácie mi odstránili cystu a jeden vajíčkovod. Moje problémy však pretrvávali, navyše som mala neustále aj výtok a dyskomfort, na ktorý mi nič nezaberalo. Robila som si časté výplachy a zrejme aj preto som po roku musela znova podstúpiť akútnu operáciu, kvôli hnisavej cyste na vaječníku. Počas operácie mi odobrali aj druhý vajíčkovod a ponechali mi len jeden vaječník a maternicu. Moje problémy však pretrvávajú. Menštruáciu som pred tým mávala silnú 7-8 dní, teraz mávam niekedy silnú so zrazeninami, že sa neviem pohnúť z domu a inokedy ùplne slabú. Okrem toho mávam krvácanie mimo cyklu, hlavne ak si zavádzam nejaké čípky a niekedy aj po styku. Stále pretrváva aj zapáchajúci hlienovitý výtok - užívam tyndaflor a lactofeel, ale keď si nedám čo i len jeden deň, zápach sa vráti. Mávam aj problémy pri močení - bolesti, pálenie, časté močenie. Bola som vyšetrená aj urológom - všetko v poriadku, odoslal ma aj na ct, kde na maternici bol pravdepodobne myóm - v dolnej stene hypodezny utvar vel. 10 mm. Inak všetko v poriadku. Na ten výtok už som vyskúšala všetko možné (doxyhexal, biesptol, betadine cipky, macmirror globule, entizol, canesten, lomexin...), nič z toho nepomohlo, niektoré ešte zhoršili problém. Skúšala som aj výplachy, rosalgin a clogin ale po posledných problémoch, už mám obavy. Prosím, čo by ste mi odporučili alebo ako by ste postupovali pri mojom probléme? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam ešte doplniť stery na vyšetrenie chlamýdií, mykoplaziem, ureaplaziem a trichomonas vaginalis, ktoré by mohli spôsobovať opisované ťažkosti. 10 mm myóm Vám ťažkosti spôsobovať určite nebude.

 • Vulvovaginitída a liečba bez efektu

  , Autor: tinaW

  Dobrý deň, už 8 rokov trpím hustým žltým výtokom, posledné 2 roky sa k tomu pridal aj vaginálny diskomfort (pálenie, rezanie, bolesti podbruška) spojený so zhoršením výtoku. Kultivácie (aj mykoplasma/ureplasma/chlamydia) negatívne. Ph v pošve neustále zvýšené 7 a viac. Mala som: Macmiror, Polygynax, Fluomizin, Dalacin, Gynazol, Lomexin - všetko strielané na slepo, keďže kultivácie boli vždy negatívne. Do toho neustále probiotiká ako Gynimun (orálne aj vaginálne) a celá škála voľnopredajných produktov na nastolenie rovnováhy + Gynoflor po každej liečbe od Dr - Ph stále zvýšené, výtok a diskomfort stále prítomný. Mám za sebou 2 zamlčané potraty (1x kyret, 1x tabletka) - ktorým sa ani nečudujem, keďže som gynekologicky zjavne neni v poriadku. Urológia + Imunológia v poriadku. Otázka znie, aké diagnostické metódy na odhalenie možnej infekcie je ešte možné použiť okrem kultivácií? Aké vyšetrenia by ste ďalej odporúčali, popr. postup liečby. Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe opisu u Vás boli realizované kultivačné, ale aj mikrobiologické vyšetrenia. Ešte by som doplnil výter na trichomonas vaginalis, prípadne zopakoval mikrobiologické vyšetrenia na sexuálne prenosné ochorenia. Skúsiť môžete dlhodobejšiu liečbu vaginálnymi probiotikami. Vplyv má aj strava, skúsil by som vylúčiť jedlá s vysokým obsahom cukru.

 • Lomexin vagin.masť

  , Autor: Mimi6

  Dobrý večer. Chcem sa opýtať. Bola mi z gynek. výteru K+C zistená kvasinka candida a escherichia coli. Pokúšame sa o bábatko a chcela by som vedieť a poprosiť o radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je vhodné najprv preliečiť vaginálnu infekciu a následne sa snažiť otehotnieť.