• Chrbtica

    , Autor: anna-2

    Dobrý deň keďže som prvorodička pýtam sa, som 35tt. Posledné dni mám strašne bolesti akoby pod rebrom je to neopísateľná bolesť akoby vkuse niečo tlačilo na rebro. Boli to najviac keď chodím niečo robiť nemôžem normálne fungovať. Keď ľahnem hneď to prejde. Moja gyn mi povedala že je to normálne ako ku všetkému čo má trápi :( (po pôrode ju chcem vymeniť) chcem sa vás spýtať je to normálne v tomto štádiu tehotenstva alebo mám ísť radšej to riešiť s iným doktorom. Ďakujem

    Dobrý deň, ak máte bolesti pod pravým rebrovým oblúkom, je potrebné realizovať odbery, najmä krvný obraz, koagulačné parametre a pečeňové enzýmy. Skontrolovať je potrebné aj krvný tlak. Na základe výsledkov vyšetrení sa určí ďalší postup. Môže sa jednať o tehotenskú cholestázu, ale aj o iné tehotenské ochorenia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť, iba na základe opisu.