Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • USG

  , Autor: Nika32

  Dobrý deň chcela by som sa len spýtať ci je všetko v poriadku keďže doktor mi toho moc nehovorí ale tvári sa všelijako
  BPD:4.85 EFW:370+-54GRAMOV
  OFD:6.23 HC:17.93 TCD: 1.93 AC:15.53 NF:mm
  FL:3.41 NB:7.6

  Morfológia plodu a plodového vajca:
  Tváricka 3D: bez dysmorfie , normotelorizmus, bez viditeľného razstepu, CNS- nález primeraný, predná stena brušná uzatvorená, branica vizualizovana, žalúdok bez hepatomologie, MM prítomný, obličky prítomné, dutý systém v norme, HK viditeľné, bez deformit , DK -viditeľné, bez deformit , chrbtica bez známok RNT , srdce: sinistrokardia , os srdca v norme , stvorkomorovy obraz, vytokove trakty sa zdajú v norme , kríženie veľkých cien prítomné, akcia pravidelná, FHR 142/min , CT index: 1:2 v norme bez IC fokusu. Hrudník: pľúcnych parenhym normálnej echogenity , branica prítomná
  Placenta: posterior, mimo dolného segmentu , pupocnik trojcievny
  AFV: množstvo plodovej vody primerane
  Cervix: 4.47 mm , bez funnelingu

  Záver: plod t.c bez viditeľných morfologickych malformacii, minor markery negatívne, graviditas intacta hebd. 20+4

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výsledky morfologického ultrazvuku sú v norme, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Plánovanie IVF po kyretáži

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň pán doktor. Už som dva mesiace po kyretáži (missed abortion 9tt). Mám za sebou aj prvú menštruáciu, no na sone stále bolo vidno malé nevyčistené miesta. Z druhou menštruáciou že by malo všetko ísť preč. Máme naplánované už aj druhé IVF.
  Chcem sa opýtať, keď som už mala menštruáciu môžem ísť na wellness dovolenku ? (Výrivka, sauna). Bolesti ani špinenie nemám.
  A keď som sa nevyčistila pri prvej menštruácii aký je predpoklad že pri druhej bude všetko tak ako má byť? Aby som mohla podstúpiť druhý KET.
  Veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s wellnesom by som narábal opatrne, obzvlášt, keď máte naplánovaný embryotransfer, aby nedošlo k vzniku bakteriálnej vaginózy, či vzniku vaginálnej infekcie, ktorá by mohla prípadný embryotransfer oddialiť. Ak už aj navštívite saunu, či vírivku, odporúčam si večer realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať vaginálne probiotiká. Nevidel som USG nález, preto sa Vám k stavu v dutine maternice neviem objektívne vyjadriť. Ak by však bol na USG potvrdený cievny tok, bolo by potrebné realizovať revíziu dutiny maternice. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť. Rovnako tak sa ich nebojte pýtať v prípade nejasností.

 • vzrast/výrastok z placenty

  , Autor: KučerkaKatka

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať, včera som mala 1.skríning a na ňom mi ultrazvukom bol vidieť niekde v blízkosti pupočníkovej šnúry taký malý vzrast z placenty, výrastok alebo úpon...neviem ako to nazvať... veľmi sa toho obávam, doktorka mi povedala, že to môže prasknúť a zmiznúť, alebo v horšom prípade by sa mohlo zamotať dieťatko do toho a prestať vyvíjať..ak by to asi podrástlo...Stretli ste sa už s niečím takým, alebo čo by ste mi odporučili? Moja doktorka to zatiaľ nijak nerieši. Ale mňa to veľmi znepokojuje. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Musel by som vidieť USG nález. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Väčšia hlavička?

  , Autor: Lea97

  Dobry den prajem, bola som vcera na ultrazvuku v 20 tyzdni tehotenstva. Velkost hlavičky babatka vzdy vyjde vacsia vcera mal HC na skále 96%. Doktorka povedala ze je vsetko v norme len som sa chcela uistiť ci je to naozaj v norme ked mal HC na 96%? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bol výsledok USG v poriadku, nemusíte sa obávať. Do budúcna sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám k výsledkom vedia najobjektívnejšie vyjadriť. Priemer hlavičky na 96% nehovorí nič o žiadnej patológii.

 • Myomat, He4

  , Autor: Mia22

  Dobrý deň, mám N. Myomat uteri, hladina He4 - 113,4,, cytologia bola v poriadku. Odoslali ma na onko gynekológiu, nakoľko mi chcú vyoperovat myomat. Mam 53r som už v menopauze, je to až také zlé? Hladina He4 vraj môže byť v norme v mojom veku do 140ml
  Chcrla by som radšej počkať a o pol roka urobiť nový odber. Co si myslite vy? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, USG nálezy, ani výsledky ďalších vyšetrení, iba na základe opisovaného výsledku sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. HE 4 je onkomarker, ktorý sa využíva pri podozrení na nádor vaječníka. Dôležité sú výsledky aj ďalších onkomarkerov, ako Ca 125, ale hlavne ROMA indexu. Odporúčam postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Hrčka

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať mám asimetricke prsia mám ich dosť veľké číslo F ľavý prsník je väčší je viac napnutejsi vždy keď stojím a prehmatam si prsník na Tom prsníku smerom k hrudníku cítim ako keby hrčku nepravidelný útvar manžel aj mama sa nato pozreli vraj sú to prsné žľazy mám to aj na druhom prsníku ale nie tak veľké keďže prsník je menší v ľahu keď si to skúsim nahmatat tak to necítim len pri stojí keď je to napnuté je to normálne alebo mám navštíviť lekára ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám dá výmenný lístok na USG prsníkov, na základe ktorého sa určí ďalší postup.