Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,864 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menzes

  , Autor: Liliana mateova2

  Dobrý deň . Chcela by som sa spýtať , či je normálne mať menzes keď som tehotná? robila som si test , niekoľko testov všetko vyšlo pozitívne najprv som začala špiniť menzes mi meškal 5 dní. A potom som začala krvácať. A krvacam už piati deň najprv , normálne ako pri menštruácii a teraz už tak slabšie ale raz do dňa je to normálny krv. Bola som u doktora ale ešte nebolo vidno. A z krvi tiež vyšlo,že som síce že ešte je slabé ale je pozitívne. Mám sa báť ? Že toľko krvacam mám ísť 27.1 na kontrolu ale ja sa už tak bojím. Že je to potrat. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nejedná sa o menštruáciu, ale môže sa jednať o špinenie spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda implantačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Je kľudne možné, že všetko bude v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Svrbenie

  , Autor: Zuzka25

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať, čím môže byť spôsobené svrbenie a pálenie pošvy a vonkajších genitalii jeden deň pred menštruáciou a pocas celej menštruácie. Prvý krát sa mi to stalo v novembri keď som brala antikoncepciu belara. Túto som po dohovoru s gynekológom vysadila, lebo ze to práve ona môže spôsobovať a vyteri boli čisté. V decembri sa to opakovalo rovnako deň pred menzesom potom počas celého menzesu a prestalo to 2 dní po skončení. Vložkami to nebude lebo to začína ešte kým ich nepoužívam a nemenila som žiadne hygienické prostriedky. Teraz znovu. Ide o to ze je to veľmi nepríjemné. Existuje niečo čo sa dá používať pocas menzesu na upokojenie pošvy alebo tak ? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, efektivita liečby vaginálnej infekcie počas menštruácie je prakticky nulová. Môže sa jednať o prejavy bakteriálnej vaginózy, ktorá sa Vám začne prejavovať pred menštruáciou. Skúste si hneď po skončení menštruácie realizovať kúru vaginálnymi probiotikami aspoň 10 dní. Možte si skúsiť zvonku aplikovať Canesten krém.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Erika_Gulašiová_0107012817

  Dobrý deň prajem,

  som 8 mesiacov po pôrode. Zo začiatku sa mi nechcela rozbehnúť menštruácia a tak som v decembri dostala ,,vyvolávačku". Menzes prišiel ( bol dlhší ako som mávala predtým). 2 týždne po skonceni menzesu má popichavalo pár dní v ľavom vaječníku , potom som začala špiniť a slabo krvácať. Pred mesiacom som bola na ročnej preventívnej prehliadke všetko som mala v poriadku , cytologia ok . Na kultivácii mi zistili nejakú baktériu užívala som polygynax. Čo to moze byť prosím Vás ? Mám znova navštíviť lekára ? Alebo to brat akože sa ešte stále dáva telo dokopy po pôrode aj keď to už je 8 mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, žena v období po pôrode nemusí mať menštruáciu aj rok, hlavne za okolností, že dojčí. Obnova menštruačného cyklu po pôrode je u každej ženy individuálna. Spočiatku to nemusí byť regulérne krvácanie, ale iba špinenia. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Škaredý vytok

  , Autor: Ona

  Dobrý deň.
  Prosím Vás o radu.
  Už asi 3 mesiace ma trápi strašný vodnaty výtok žltej farby. Musím nosiť vložku, lebo výtok ma úplné zalieva aj počas noci. Bola som na gynekologickom vyšetrení, brali mi výter na kultivaciu. Doktor mi zmeral PH v pošve, ktoré som mala strašne vysoké 7 a predpisal mi na vkladanie Entizol, že podľa neho to bude bakterialna vaginoza. O 5 dní mi volal, že kultivacia bola v poriadku a Entizol už užívať nemusím. Bakterialna vaginoza sa nepotvrdila. Vytok mi stále neprešiel. Keďže môj lekár nastupoval na dovolenku, kázal mi prísť o týždeň a že sa na to pozrieme. Vytok mi medzitým zmenil farbu na taký ružový, akoby s krvou. Mala som 10 dni pred menzesom, tak som si myslela, že asi dostanem menzes skôr.
  Po ďalšej návšteve gynekológa ma poslal ihneď na kyretáž, strašne som sa zľakla, že mám sliznicu 16mm a ten výtok s krvou je škaredý. Nastrasil ma, že to môže byť rakovina endometria.
  Po prijatí v nemocnici mi robili vnútorné sono a povedali mi, že na sliznici mám 2 polypy a na vaječníku cystu alebo tumor. Čudovala som sa, lebo môj gynekolog mi to nikdy nespomenul.
  Následne mi spravili kyretáž a mám čakať na vysledky z histologie.
  Asi tri dni po kyrete sa mi vytok opäť vrátil, už som zúfalá z toho. Je úplne žltý, vodnaty a je ho hojne veľa.Zapach necítim, možno niekedy taký hnilobny, nie moc.
  Teraz som po vykone 5 deň a stále ma pobolieva spodok brucha, hlavne večer.
  Je to normálne? Nekrvacam, len ten vytok sa mi vrátil a cítim od spodu svrbenie, akoby zvnútra, ktoré som pred zakrokom nemala.
  Mám 45 rokov a jedno dieťa.
  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností je vhodné vyčkať na výsledky histológie. Špinenie sa po výkone môže vyskytovať do týždňa. Bolesti v podbrušku sa môžu vyskytovať, najčastejšie však trvajú iba pár dní po výkone. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí so svrbením navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston

  , Autor: Filomena

  P.doktor..beriem duphaston 10 dní...ale dostala som menzes po 7 dňoch užívania...na 8 deň ..p.dotor mi povedal ak dostanem počas užívania..tak treba prerušiť branie duphastonu...môžte mi vysvetliť...prečo sa to nemusí dohrať ...ďakujem..beriem ho pol roka ...mam50 rokou...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate Duphaston za účelom spravidelnenia menštruačného cyklu a menštruáciu ste dostali, nie je nutné dobrať zvyšné dve tabletky Duphastonu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach ho kontaktujte.

 • Meškanie kvôli ATB al. infekciám?

  , Autor: Erra77tttt

  Dobrý deň prajem, pán doktor. Päť dní mi mešká menzes, viem, ešte to všeličo môže byť aj nebyť, ale dnes som sa dozvedela, z výteru mi bol zistený streptococcus agalactiae. Ku gynekológovi sa dostanem až o týždeň. Ešte tak dlho mi nemeškala menštruácia. Mám aj citlivé prsia.Čo by ste mi poradili, pán doktor, v závislosti od eventuálneho tehotenstva by som sa mala liečiť na streptococ.? Môže aj táto infekcia spôsobiť meškanie/vynechanie menštruácie? Ešte by som dodala, pán doktor, pred mesiacom a pol som užívala amoxycyclin na silné prechladnutie, pred 3 týždňami doxycyclin na ureaplasma parvum. Pred týždňom Prokanazol 4tbl. Môže aj to kvantum liekov ovplyvniť meškanie/vynechanie? Už veľmi dlho plánujeme tehotenstvo. Aj v CAR už to máme rozbehnuté, v januári máme naplánovanú IUI. Teraz už len čakám, čo z toho všetkého vyjde, ale je to stresujúce a tak rada by som videla trošku jasnejšie. Testovať plánujem v piatok. Ďakujem Vám pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr si myslím, že meškanie menštruácie má na svedomí užívanie viacerých druhov antibiotík v poslednej dobe. Je možné, že sa menštruácia dostaví v dohľadnej dobe. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Postupujte podľa odporúčaní lekárov v centre asistovanej reprodukcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj za účelom prípadného potvrdenia, či vylúčenia tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.