• Špinenie

    , Autor: Miska420

    Dobrý deň , užívam antikoncepciu Karhla už 4ty rok. Len posledné mesiace som začala mať silnú, bolestivú menštruáciu a gynekologička mi odporúčila, že si nemám robiť medzi blistrami dva mesiace pauzu, aby som nedostala menzes vraj to pomôže od ďalších bolestí. Prvý mesiac to bolo ok (inak mávam aj pms, vždy ma nafúkne a som ako veľryba vodou zaliata a zdutá ako aj kým som neužívala hak, je to tiež normálne? Čítala som , že pri hak zmizne aj pms :D) no ale teraz druhý mesiac mám trochu kŕče akože fakt minimálne a aj mi bolo trochu na vracanie ale nevracala som. Ide mi aj trochu taký ružový výtok. Tabletky beriem pravidelne, nezabúdam na ne. Chránená som aj keď si tú pauzu neurobím? Hlúpa otázka ja viem len istota je istota :).

    Dobrý deň, väčšinou sa prejavy PMS počas užívania hormonálnej antikoncepcie nevyskytujú, no nie je to automatické. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Ružový výtok sa vyskytovať môže, najmä ak ste si spojili dva blistre a užívali ich kontinuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.