• Tabletka po apreg

    , Autor: Lulaaa

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať ohľadom tabletky Apreg. Nikdy som ju predtým neužila.
    Tabletku som vzala 29.4. Moja posledná MS skončila 26.4. A včera som začala krvácať to je 5.5.
    Neviem ci je to menštruácia ale vyzerá to tak ze áno. Teraz by som mala mat plodné dní až do 9.4. Neviem či to mam brat, ako menštruáciu, alebo ako špinenie. Za normálnych okolností moja menštruácia by mala prísť až o dva týždne 22.5. Preto neviem či to krvacanie môže vyvolať ta tabletka.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, medzi časté vedľajšie účinky tabletky núdzovej antikoncepcie patrí špinenie mimo cyklu. Príčin špinenia však môže byť viacero. Teoreticky sa môže jednať aj o ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Za predpokladu včasného a správneho užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.