• Vnútromaternicové teliesko

    Dobrý deň, rada by som poznala Váš názor na zavedenie VM telieska. Rodila som pre 6rokmi. O druhom dieťati neuvažujeme. Užívala som tabletkovu ATK, avšak aj po viacnásobnej zmene, nemám dobrú znášanlivosť ani tabliet s nízkym obsahom hormónov. Moja gynekologička mi navrhla vnútromaternicové teliesko /nehormonálne - DANA/. Pri zisťovaní info o tejto forme ATK, som zistila, že obsahuje medené prvky. Ja mám však alergiu na kovy /okrem zlata a platiny asi na všetky/. Chcem sa opýtať, či existuje VMteliesko nehormonálne bez obsahu kovov? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    vnútromaternicové teliesko je vo vašom prípade ideálny spôsob antikoncepcie, ak ste však alergická na kovy odporučila by vnútromaternicové teliesko s obsahom zlata aby ste sa vyhli alergickej reakcii.