Poradňa fyzioterapeuta

Poradňa fyzioterapeuta
130 otázok

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa fyzioterapeuta
 • Chrbát

  , Autor: Tinka2

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať boli má na pravej strane nad krízami tak by som sa chcela opýtať čo to môže byt

  Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

  Dobrý deň.
  Bolesti chrbta sú veľmi častým problémom a príčin existuje mnoho. Nedá sa to posúdiť takto. Príčina totiž môže byť úplne v inej časti tela. Je dôležité vedieť aké máte povolanie, v akých pozíciach ste najčastejšie počas dňa, môže to byť napríklad dôsledok nejakého športu, úrazu, preťaženia... Fyzioterapeut si vás musí dôkladne vyšetriť a na základe toho vám môže poradiť čo sa s tým dá robiť.
  Prajem pekný deň

Podobné otázky

 • Bolest chrbta

  , Autor:

  Dobry den chcela by som sa spytat dlhsiu dobu ma pobolieva chrbat v poslednej dobe je to hrozne hlavne v noci ked spi do toho mi aj trpnu ruky vzdy sa nato budim ze sa neviem otocit ale len ked lezim na bruchu lekar mi predpisuje len lieky na utlmenie bolesti prosim co s tym dakujem pekne

  Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

  Dobrý deň,

  Určite navštívte fyzioterapeuta. Vyšetrí si vás, ošetrí, vysvetlí Vám kde máte problém a naučí Vás ako si s tým poradiť aj doma. Tŕpnutie rúk môže byť napr. z krčnej chrbtice alebo z preťaženia prsných svalov. Mnohokrát stačí pár jednoduchých kompenzačných cvikov a bolesti ustúpia. Tlmenie bolesti liekmi nerieši príčinu.
  Držím palce