Poradňa fyzioterapeuta

Poradňa fyzioterapeuta
189 otázok

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa fyzioterapeuta
 • Bolesť hrudnej chrbtice

  , Autor: Maigas

  Dobrý deň, od októbra ma boli hrudna chrbtica a zhruba od januára uz aj hrudník. Chodím na masáže, cvičila som ale nic nepomáha. Doktor mi dal iba lieky, ktoré mi viac ublížili ako pomohli. Ten chrbát ani tak nie je hrozný ako je nepríjemná bolesť hrudniku. Bola som aj na EKG, Echo, interné ci to nie je srdce, pretože som uz mala také stavy ako pri infarkte ale všetko mám v poriadku a srdce vylúčili. Prosím vás je možné, že ten hrudnik ma boli od chrbtice? Poprípade ako to riešiť keď masáže a cvičenie nepomáha? Ďakujem

  Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

  Dobrý deň.

  Hrudník je jeden celok - vpredu je hrudná kosť, na ktorú sú pripojené rebrá a tie sú vzadu spojené so stavcami hrudnej chrtbtice. Takže všetko je to prepojené svalmi a kĺbmi a navzájom sa ovplyvňujú. Dôležité je však vedieť, že nie vždy bolí tam kde je problém. Je potrebné vyšetriť celú postúru, dýchanie, a mnohé ďalšie. Odporúčam navštíviť fyzioterapeuta, ktorý bude riešiť telo ako komplex, nielen hrudnú chrbticu.
  Držím palce
  Pekný deň

Podobné otázky

 • Zhorsenie po rehabilitacii

  , Autor: Lubiss

  Dobrý deň pred vyše týždňom som ukončila rehabilitáciu, dostavala som elektroliečbu, ultrazvuk, 3 krat cvicenie a masaz makkou technikou na oblast hrudnej chrbtice. No po skonceni sa moj stav dost zhorsil predtym bola bolest hrudnej chrbtice znesitelna a teraz ma vyssie asi od polky lopatiek ku krcnej chrbtici doslova pali chrbtica...je to neprijemne snazim sa cvicit kazdy den ,v praci sa vystieram a casto menim polohy...je normalne aby sa takto pritazilo po rehabilitacii ??

  Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

  Dobrý deň,
  Chvíľková zmena bolestí počas rehabilitácie je normálna. Môže sa zmeniť typ bolesti, môže sa bolesť presunúť na iné miesto alebo chvíľkovo zhoršiť. Tento stav by sa mal upraviť. Často býva problém nie len v mieste bolesti, preto je dôležité liečiť celú chrbticu a nastavenie tela ako celku. Ak sa liečila len tá lokalita, kde ste pociťovali bolesť tak to nestačí. Určite po ukončení rehabilitácie by Vám malo byť lepšie. Aspoň čiastočne. Ak nie, terapia by mala pokračovať alebo by sa mala upraviť k momentálnemu stavu.