Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Zhorsenie po rehabilitacii

    , Autor: Lubiss

    Dobrý deň pred vyše týždňom som ukončila rehabilitáciu, dostavala som elektroliečbu, ultrazvuk, 3 krat cvicenie a masaz makkou technikou na oblast hrudnej chrbtice. No po skonceni sa moj stav dost zhorsil predtym bola bolest hrudnej chrbtice znesitelna a teraz ma vyssie asi od polky lopatiek ku krcnej chrbtici doslova pali chrbtica...je to neprijemne snazim sa cvicit kazdy den ,v praci sa vystieram a casto menim polohy...je normalne aby sa takto pritazilo po rehabilitacii ??

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Chvíľková zmena bolestí počas rehabilitácie je normálna. Môže sa zmeniť typ bolesti, môže sa bolesť presunúť na iné miesto alebo chvíľkovo zhoršiť. Tento stav by sa mal upraviť. Často býva problém nie len v mieste bolesti, preto je dôležité liečiť celú chrbticu a nastavenie tela ako celku. Ak sa liečila len tá lokalita, kde ste pociťovali bolesť tak to nestačí. Určite po ukončení rehabilitácie by Vám malo byť lepšie. Aspoň čiastočne. Ak nie, terapia by mala pokračovať alebo by sa mala upraviť k momentálnemu stavu.