Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Hrčka za uskom

    Dobrý deň ,

    Malý má od narodenia hrčku za uskom. Pohybuje sa, je makksia. Už ma dva roky a nezmizla. Po narodení mal zvýšené hodnoty, ale veľmi málo nejakých bielych krviniek. Myslím, že lymfocitov, ale nie som si istá. Odvtedy sme to neriešili. Myslíte, že je to banalita alebo radšej zájsť za lekárkou?

    Malý je zdravý, nemál ani len ekzém. Nechodím a ním mimo očkovania a prehliadok zbytočne k lekárom. Ďakujem ????

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Hrčka za uškom môže byť k rastu zubov alebo k seborey vo vlasatej časti hlavy. Ak ju tam má už tak dlho, nezväčšuje sa, je mäkká a pohyblivá, nie je nad ňu začervenaná a zateplená pokožka, s veľkou pravdepodobnosťou je to neškodná zväčšená uzlinka. Na najbližšej návšteve u Vášho lekára sa na to môžte opýtať, no skôr to nie je niečo, čo vyžaduje okamžité vyšetrenie. S pozdravom doki K.