Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Reakcia

    Dobrý večer chcem sa spýtať včera som bola s mojím 2rocnym synom na preockovanie druhov davkov proti žltačke a dnes sa my vysypal chytil od stredného syna 5tu chorobu.Moze sa u neho prejaviť niečo v najbližších týždňoch mesiacoch? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Neviem, čo máte na mysli. Čo by sa malo prejaviť v najbližších mesiacoch? On už v sebe ten vírus piatej choroby mal, lebo exantém je už posledný prejav a následne už dieťa nie je ani infekčné. Takže dostal do jednej infekcie cestou očkovania oslabený vírus žltačky A (ak ste mali Havrix alebo Vaqta). Jediné, čo by mohlo byť, že bude mať najbližšie dni na vrub očkovania zvýšenú teplotu alebo nejaké slabé príznaky virózy. Inak však neviem, čo máte na mysli. S pozdravom doki Katka