Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • MMR ockovanie

    , Autor: Miška1251

    Dobrý večer pani doktorka
    Pred mesiacom sme mali 15 mesačnu poradňu kde sme mali absolvovať očkovanie MMR vakcínou...nakolko dcérka mala trošku červené hrdlo tak nám to preložili....boli sme dnes ako 16 mesačný, lenže našu pedi zastupovala dr taká mladá...pozrela hrdlo a vravela že má ešte troška červené ale očkovať sa môže ..tak teraz mi napíšte prosím či nemôže niečo spôsobiť očkovanie keď mala červene hrdielko....
    Nakoľko viem že dieťa má byť zdravé, lenže keď nerobila naša pedi tak som na vážkach ...a mám obavy

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Očkovať sa nemôže len vtedy, keď má dieťa horúčku. Za iných okolností je očkovanie možné. Ide skôr o prístup každého pediatra, ktorý sa môže mierne líšiť. Niekto očkuje len tip top zdravé deti a niekto nemá problém očkovať aj dieťa so sopľom, či napríklad mierne prekrveným hrdlom. Lebo môže očkovať. Očkovanie sa musí odložiť pri horúčnatom ochorení, inak je to skôr na zvážení lekára. S pozdravom doki Katka