Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Prechladnutie pri kojení

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, môžem urologický čaj keď kojím? Bábätko má zatiaľ len 5 dní.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nie všetky byliny sú vhodné aj pre malé deti. V tomto Vám ideálne poradia na stránke mamily. Ak máte uroinfekt, treba hlavne piť a môže to byť kľudne aj voda, či čaj na podporu dojčenia. Nemusí to byť len urologický čaj. Skôr si dajte nejaký preparát s brusnicami alebo D-manózu, ak máte ten uroinfekt veľmi nepríjemný. No základný princíp je ten infekt "vymočiť", to, akou tekutinou je menej podstatné. Hlavné je sa prelievať a močiť. A tých veľa tekutín potrebujete aj skrz dojčenie. Prajem Vám skoré uzdravenie. S pozdravom doki Katka