Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Občasné zakaslanie u syna

    , Autor: Sisa1111111

    Pani doktorka dobrý deň
    Mam 9 mes syna a skoro os narodenia si denne 2 až 3 x zakasle..občas vôbec občas viac..počas spánku vôbec.. inak je zdravýbez siplika prospieva..pri poradni je tiež vždy dýchanie čisté
    Je to teda v poriadku ..nemám ďalej riešiť nejakú príčinu?

    A ešte mam skoro 15 r syna a ten ma zvacsenu uzliny na krku zo zadu smerom k hlave ..ma veľa vyrážok v hlave co jeho pediatrická uvádza ako príčinu.
    Co mu ju pomôže zmenšiť lebo sa ani ostrihať nechce že mu ju bude vidieť
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Občasné zakašľanie môže byť zabehnutá slinka. Vôbec by som sa tým nezaoberala, ak je inak zdravý, spokojný, pekne rastie a psycho-motoricky sa vyvíja. Starší syn má uzlinku buď z tých vyrážok alebo má možno seboroickú dermatitídu so šupinami v hlave a k tomu môže byť zväčšená uzlina. Nedá sa s tým veľmi nič robiť (akurát ošetrovať pokožku hlavy náležite jemným prostriedkom - napr. Linola), ak je tá uzlinka pohyblivá, mäkká, stále rovnaká. Akby sa menila alebo ich bolo zrazu viac, treba na to pediatra určite upozorniť. S pozdravom doki Katka