Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Spánok

    , Autor: Patricia123

    Dobrý deň.
    Mám malú dcérku,má 1 mesiac.Avšak v poslednej dobe má nekľudný spánok.Síce zaspinká a má zavreté oči ale v spánku sa mrví, vzdychá,prehadzujse sa,metá ručičkami a mrnká.Teraz tak už spinká 3 hodiny.Je to prosím v poriadku?Viem jej nejako pomôcť lepšie zaspať?Alebo ju niečo bolí?Ďakujem veľmi pekne za pomoc

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Spánok je veľmi komlexný proces, plný doteraz neodhalených záhad. Čo sa týka spánku bábätiek, ideálne je prečitať si knižku "Psychológia pre milujúcich rodičov", kde je celá kapitola venovaná spánku. A potom príp. inú publikáciu venovanú výsadne spánku bábätiek - mrzí ma to, no neviem si teraz presne spomenúť na názov knihy. Každopádne sú to zväčša veci, o ktorých sa treba viac porozprávať, položiť si doplňujúce otázky - takže buď s nejakou spánkovou poradkyňou alebo sa rada s Vami porozprávam aj ja cestou videokonzultácie:
    https://services.bookio.com/oki-doki/widget
    Taktiež k všeobecným zásadám, čo u malých bábätiek sledovať, čo je v poriadku a, čo už treba konzultovať s pediatrom, je pekne vysvetlené aj v knihe "Pediatria pre zvedavých rodičov" v kapitole - novorodenec - časť praktická.
    S pozdravom doki Katka