Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Soplíky “zo zubov”

    , Autor: cruz

    Dobrý deň pani doktorka, chcem sa opýtať ako je to so soplíkmi keď bábätkám idú zuby, má to nejaké prepojenie, alebo je to len mýtus? Samozrejme že asi prvotný znak toho že idú zuby každá mamička pozná – diskomfort, nervozita, slintanie,…. A zároveň aj chápem že veľa mamičiek pripisuje takmer všetko zubom :-) …. Ale ako je to s čírym soplíkom?

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Pri prezerávaní zubov je organizmus oslabený a je tým pádom náchylnejší na infekcie. Preto sú častokrát deti pri prerezávaní zubov zasoplnené a zahlienené. Teda aspoň ja tomu takto rozumiem :) S pozdravom doki Katka