Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Trifed

    Dobrý deň.Minuly týždeň sme boli so synom 4r u našej dr s kašľom a soplami.Predpisala nám Trifed zelený no nemam pocit,že mu pomáha nájme v noci.Cez deň zakasle len sem tam no v noci je to horšie.Môžem dať iný sirup od kašľa ak nám Trifed nezabral?Dnes máme posledný deň čo Trifed môžeme(týždeň).vdaka

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž každý človek a každé dieťa je iné, takže sa môže stať, že Vášmu synovi Trifed nepomáha. Môžete len skúšať iné sirupy, ktoré sú na utlmenie dusivého nočného kašľa. Napr. sirup s lišajníkom islandským by mohol pomôcť. Alebo, ak nie ten, tak, ktorékoľvek z tzv. antitusík - čiže liekov, ktoré tlmia kašeľ. Je ich viac, treba sa opýtať v lekárni a doslova skúšať, čo Vám pomôže. Samozrejme, nie jedno cez druhé. Skúsiť jeden sirup 2-3 dni, ak nebude mať efekt, skúsiť iný sirup. A na nočný kašeľ, viac ako sirupy pomáha zvýšená poloha na spánok, prevesiť vyžmýkaný uterák cez stoličku a tú postaviť, čo najbližšie k hlave, na noc okno na vetračku alebo opakovane prevetrať v priebehu noci. Taktiež sú veľmi super inhalácie, pred spánkom ideálne aj s preparátom s kyselinou hyalurónovou. A samozrejme tekutiny vo zvýšnej miere a antioxidanty. Verím, že niečo z menovaného Vám pomôže. S pozdravom doki Katka