Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Plesen v creve

    , Autor: Nykaaaa

    Dobrý deň, ešte by som sa chcela spýtať ako by sa u 1 a pol ročného dieťaťa prejavovala Pleseň v čreve ,či by mohla stať za bielou/niekedy až striebornou/ stolicou /al kúskami, al povlakom/,a ako sa to zisťuje?
    Ďakujem veľmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž neviem, či myslíte kvasinky alebo nejakú inú pleseň. Každopádne, ako som písala, ideálne bude, ak takúto stolicu prinesiete ukázať Vášmu pediatrovi alebo príp. odfotíte a pošlete mailom - to závisí od spôsobu komunikácie, na aký ste zvyknutí s Vaším pediatrom. Veľmi ťažko sa posudzuje niečo, čo nevidím/nevidí lekár. Kým sa k pani doktorke dostanete, nič nepokazíte, ak nasadíte probiotiká a obmedzíte rýchle cukry. S pozdravom doki K.