Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Syncek

    , Autor: Stánka puceglova

    Dobrý deň sme si adoptovali synceka keď mal 8 mesiacov teraz ma 2 a pol roka je naše zlatíčko ale mame problémy s nim začal kričať bije nás a ubližuje deťom hocijaké ho veku ako aj Babetka aj Ves im deťom ale iba tým co ich dobre pozná chodíme s nim veľa vonku tak je zlatíčko hra sa epk e s inými deťmi. Som tehotná čakáme dvojčatka malého pripravujeme ale ešte nechápe tomu veľmi my sme pokojný rodicia ale niekedy už vybuchneme keď veľa kričí alebo ubližuje ináč rozprávame tichim hlasom. Neviem co mam zmeniť je to citlivý chlapček a každú zmenu nesie zle keď je dlhá návštevy alebo tak. Bojím sa ze bude udiera aj Dvojičky keď sa narodia. Potrebujem pomoc co robíme zle a co môžme napraviť ako reagovať keď kričí alebo bije. Skúšali sme veľa psychologické rady z netu ale nepomohlo nič. Najhoršie je jeho krik keď začne nevie prestať aj sme mu hovorili ze aký budeš spevák alebo aký máš krásny hlas ale on ide a pozerá priamo do očí a kričí kým nevybuchnem. Za pomoc vám dakujem

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,
    Ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď. Výchova adoptovaných detí je ešte zložitejšia ako „normálnych“ detí, najmä ak potom do rodiny pribudnú ďalší členovia. Opustené deti majú základnú potrebu – pevne si niekoho pripútať a tipujem, že jeho „zlé“ správanie sa týkalo práve toho, že sa cítil v ohrození. Neviem či ste pri jeho adopcii spolupracovali s organizáciou Návrat, ktorá sa na touto oblasťou zaoberá, ak aj nie, veľmi odporúčam ísť si k nim po expertné rady aj dlhodobý dohľad.

    PhDr. Elena Tomková