Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Problém

    , Autor: 552017

    Ale ona nerešpektuje nikoho ani učiteľky ani pracovníčky zo sociálneho úradu všetko sa jej zdá smiešne smeje sa aj keď jej niečo niekto vysvetľuje len je posadnutá len tím chlapom lebo si myslí , že ju ľúbi a nechce nikoho počúvať ďakujem pekne

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, ďakujem za otázku, viem že je situácia pre Vás náročná. Pre nás je ťažké posúdiť prípad bez toho, aby sme bližšie klienta poznali. V princípe však vieme, že keď sa dieťaťu dostáva láska, porozumenie, to ho drží, stabilizuje, posilňuje. Snažte sa jej porozumieť, niečo z toho vzťahu s mužom dostáva, čo potrebuje. Skúste byť nie vyčítaví, zakazujúci, ale bez témy o mužovi hovoriť a počúvať ju, čo je v každom dni pre ňu pekné, aké to bolo keď bola malá, čo rada robievala, čo ste s ňou radi robili, čo ste si spolu zažili, čo by chcela robiť v budúcnosti (skúste sa hodnoteniu jej vzťahu vyhnúť) a ukazovať vašu lásku k nej.
    Prajem veľa trpezlivosti.
    Alena Hrčková