Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Vztah

    , Autor: Sandri07

    Dobrý deň dá sa žiť s clovekom ktorý je submisívny a nevie vyjadrit svoj názor?

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, tak dominantnému človeku by práve taký partner mohol vyhovovať,... to na
    odľahčenie. Neviem za ktorú stranu píšete, samozrejme to môže byť pre obe strany
    problém. Dobrá správa je, že je to zručnosť, ktorá sa dá naučiť – v pôvodnej rodine (asi
    najčastejší pôvod) neprebehlo takéto učenie. Každý z nás si musí niečo dotrénovať, inak by
    sme asi umreli na prílišnú dokonalosť ;) Možno to len skúste nebrať tak vážne a pristúpte
    k tomu hravejšie. Ak je to súčasťou väčšieho problému, stojí za zváženie aj návšteva
    odborníka.
    PhDr. Elena Tomková