Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Tianeptín

    , Autor: anym

    Dobrý deň, mám tetániu a panickú poruchu. Tretí mesiac beriem Lyxit 2x denne, pred dvoma týždňami som navýšila dávku na 3x denne, no zatiaľ sa stav nezlepšil. Iné antidepresíva by som už nechcela skúšať. Bolo by vhodné ešte počkať, prípadne užívať benzodiazepíny?

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, ešte by ste mali počkať, benzodiazepíny môžete užívať, ale len podľa potreby. Prípadnú zmenu antidepresíva a nasadenie benzodiazepínov ale konzultujte s Vaším psychiatrom – povedzte mu o všetkých príznakoch, ktoré máte. Na tetániu Vám odporúčam Magnerot – užívajte ho podľa príbalového letáku. Chodíte aj na psychoterapiu k psychológovi?

    MUDr. Zuzana Paukovová