Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Nohy

    , Autor: Balogova

    Dobry den viem ze moja otazka sem nepatri ale uz neviem kde na koho sa obratit,mam zavodnene nohy vraj to spôsobilo tehotenstvo,od mojho tehotenstva uz presli 3 roky, à nohy sa zavodnuju skoro 3 mesiace, moja otazka je,daasa vilecit zahodnene telo? Moj lekar mi nic nehovori vraj neni nic, nosim stahovace pancusky chodim na lymfodrenaz à stale to mam horsie mam priznaky ako nechutenstvo,zavraty à tiez tak niekedy tupa bolest v hrudniku niekedy pichanie pri srdci.prosim vam mam sa coho obavat ? Kde a ako to mam riestit ? Som mamka 4 krasnych .vopred dakujem za odvoved

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,
    problém opuchnutých nôh môže byť komplikovaný. Pri opuchoch nôh je určite dôvod na celkové telesné vyšetrenie praktickým lekárom, prípadne internistom. V úvode určite treba vylúčiť ochorenie srdca, problémy s obličkami, alebo chronickú žilovú nedostatočnosť. Píšete, že nosíte sťahovacie pančušky, potom sa možno práce u Vás jedná o problém chronickej žilovej nedostatočnosti, vtedy je sťažený odtok krvi z dolných končatín smerom k srdcu. Vtedy je dôležitá vhodná fyzická aktivita- napríklad chôdza, vyhýbať sa dlhodobému státiu a sedeniu, vykladať nohy do horizontálnej polohy kedykoľvek je to možné, čo v prípade mamičky so štyrmi deťmi naozaj nie je jednoduché.
    Dana Benčíková