Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV
166 otázok

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá 

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Je to kríza?

  , Autor: Sima98

  Dobrý deň
  S priateľom som 2 roky a 5 mesiacov. Všetko bolo krásne. No začala som mať taký pocit akoby som ho nelubila. Stále mam také zlé nutive hlasy, ktoré mi hovoria zle veci. Lenže ja ho ľúbim a nechcem aby sme sa rozišli. Prišlo to len tak odrazu. A som z toho nešťastná. Mal to aj môj priateľ. Toto iste. A dostal sa z toho. Veď láska nieje o pocite ale o rozhodnutí nie? Nedáva mi to zmysel aby toto bol koniec. Ani to nechcem. Je to teda len zle obdobie? Alebo kríza?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Hrčková & Kundrát

  Dobrý deň,
  potrebovala by som vedieť viac o vašej neistote a tých hlasoch, čo konkrétne Vám hovoria. Vyzerá to, že si nie ste istá svojimi citmi voči partnerovi. V tomto momente by som Vám odporučila nerobiť radikálne rozhodnutia. Negatívnym myšlienkam sa nebráňte, skôr pozorne vnímajte, čo Vám hovorí vaše vnútro a telo. Doprajte sama sebe čas.
  Napadá mi, že možno po fáze zaľúbenosti začínate vnímať vášho partnera a váš vzťah realistickejšie a komplexnejšie aj s nejakými negatívami. Ak sa nejaké vynoria, pokúste sa o nich otvorene porozprávať s priateľom. Ak budete obaja motivovaní popracovať na vašom vzťahu, dokážete túto negatívnejšiu fázu spoločne prekonať. Držím Vám palce.
  Mgr. Lucia Závacká