Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Bolesť hlavy

    , Autor: Anderka erica23

    Dobrý deň prestala som dcérku kojit a čo to môže byť že ma začala pobolieval hlava

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,
    jedna časť bolesti hlavy môže zodpovedať fyziologickým procesom, utícha stimulácia hormónov a rad procesov spôsobujúcich tvorbu mlieka. Dôležitý je dostatok tekutín, vyvážená strava, pohyb na čerstvom vzduchu, vyváženie záťaže a oddychu. Druhá časť bolesti môže byť psychická, mamička sa istým spôsobom oddeľuje od bábätka, bábätko oddeľuje od seba, čo je prirodzený vývoj, ale každé oddeľovanie sa je spojené nielen s radosťou z novej etapy, ale aj s pocitmi smútku, len končí niečo, čo bolo. Neznamená to, že máme pokračovať v tej činnosti, etape, ale máme nechať odznieť emócie. Za bolesťou sa teda môže skrývať aj potlačené, nedovolené prežitie emócií.
    Alena Hrčková