• Streptococus

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som v 39tt tehotenstva. V 37tt mi bol robeny test na streptococa. Bole negativny. Od 17 tt sme s manzelom nemali sex kedze mam vkuse premnozene nejake bakterie (ecoli, klebsiela..). Teraz v 37tt som mala znova masivne ecoli. Doktorka mi dala probiotika (kedze liecba pocas celeho tehu mi nezabrala). No moja otazka je sadla som si zo spodu hola na manzela, holeho zo spodu (zabudla som sa). Nemali sme sex. Potom som si uvedomila ze sa dotykame zo spodu (co sme sa nedotykali od 17tt). Prisiel na mna strach ze co ak ma streptokoka, len o nom nevieme a ja som sa nakazila. Vyter sa uz tesne pred porodom nerobi a tak by mi na to nikto neprisiel a ja by som ho mala pri porode. Je mozny takyto prenos? A moja druha otazka ak bol v 37tt negativny co ak by som ho dostala tesne pred porodom a nedostala by som Antibiotika lebo by o nom nikto nevedel. Bojim sa.

    Dobrý deň,
    v pošve je normálne ak máte e coli ale aj klebsielu, je hrozné, že Vám niekto takto brutálne narúša normálny život, pretože Vám robí škodlivé vyšetrenia. Ak nemáte potiaže, nemá sa nič liečiť, iba Vám to rozbíja imunitu pošvy.
    Probiotiká sú fajn, v tom pokračujte a ak máte negatívny ster na streptokoka, tak to neriešte, takýto prenos je veľmi nepravdepodobný až nemožný. Normálne môžete žiť normálny život a nedajte si robi´t už nikdy výtery. Ak máte potiaže, treba ich riešiť na základe klinického obrazu.