• streptococus agalactiae v moči

    Dobrý deň, pán doktor,mala streptococus agalactiae v moči hodnota 10/7 zistený v 11 tt, brala som Zinatt, po nom boli výsledky ok, teraz som v 20tt , chcem sa opýtať, ako často by mi mala doktorka kontrolovať moč, ked od toho 11tt mi ho viac nekontrolovala.Mám nárok na opakované kontrolné odbery?Dá sa vyhnúť tomu, aby sa ten streptokok nevrátil ? Dakujem

    Dobrý deň,
    závisí na tom, či ste mala močové problémy alebo nie.
    Ak nie, išlo o tzv. asymptomatickú bakteriúriu a kontrola po liečbe nie je na škodu. Ak ste mala problémy, ktoré po liečby prestali, nie je potrebná kontrola.
    Vhodné je piť veľa tekutín na odplavenie baktérii.
    Pri porode by ste mala dostať antibiotiká.