• streptococus aureus

    Pekny den, prajem, chcem sa spytat ci je mozna liecba str. aur. ak som v siestom mesiaci tehotenstva. Mam starsiu dceru, ktora byva velmi casto chora, imunologicke vysledky ma v poriadku a po vysetreni mna a manzela sa zistilo ze som nosic SA a tym ju stale ohrozujem. Moja lekarka mi odporucila antibiotika, ale ze to bude na dlhsiu dobu, preto sme na vazkach ci tuto liecbu podstupit alebo nie?

    Dobrý deň,
    streptokokus aureus neexistuje.
    Zrejme sa jedná o stafylokoka aurea. Osobne neviem, či je Vaša liečba zmysluplná, ak ste obaja nosiči, aj tak sa Vám stafylokok vráti. Ale antibiotiká proti stafylokokovi sú vačšinou bezpečné, preto sa riaďte doporučením.