• Menší plod

    Dobrý deň, som v 29tt no na ultrazvuku mi vyslo že plod zodpovedá 28tt. Zistili mi takéto hodnoty: BPD 7.34 (29+3), HC 26.91 (29+2), HC* 26.49 (28+6), AC 22.92 (27+2), FL 5.94 (31+0), HL 5.11 (29+6), Cereb 3.79 (31+0), BOD 4.44 (28+0).
    Pán doktor mi povedal že je dieta o týždeň menšie ale že je všetko v poriadku. No aj tak sa chcem spýtať, či sú tie hodnoty v norme alebo mám ísť na nejaké vyšetrenie. Ďakujem vopred za odpoved.

    Dobrý deň,
    bez presného termínu tehotnosti v čase vyšetrenia sa nedá spoľahlivo určiť, či sú hodnoty v norme. Ale ak lekár skonštatoval, že je všetko v poriadku a nič neodporučil, tak by som sa nestresoval. Plody majú individuálnu rastovú krivku a pri vyšetrení sa porovnávajú s priemernými hodnotami, takže vždy sú prítomné odchýlky.