Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Veze

  , Autor: Zever

  Dobrý deň. 8.7 som mala nechránený pohlavný styk dňa 9.7 som užila tabletku escapele menzes som dostala o 3 dní skorej normálny začala som používať antikoncepciu ornibel lenže ja mávam menzes len spinenie 3 dní robila som si aj tehotenske test negativne mohla by ešte dokotarka nevidieť tehotenstvo 3 mesiace od nehody?to že nemám normálny menzes vo mne stále vyvoláva nervozitu. Môžem byť tehotná?či je to len moja paranoja?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri antikoncepcii je normálne že máte slabšiu menštruáciu, je to pozitívny efekt antikoncepcie. Užívajte lieky podľa návodu ďalej, tehotná nie ste.

Podobné otázky

 • Zadrziavanie vody

  , Autor: Asti

  Dobry podvecer,
  Mam otazku ohladne zadrziavania vody. Som teraz 17tt a mam dojem ze zadrziavam vodu. Uz teraz mam o 10kg viac, ale tolko som sa isto nevyjedla. Citim to najma v rukach (trpnu, obrucku nekavleciem) a v stehnach, akoby boli plne vody. Tlak mavam normalny, praveze obcas trochu nizsi, bielkoviny v moci som nemala. Na sol davam pozor, snazim sa jest viac bielkovin, pijem dufam dostatocne. Cvicit zacinam pozvolna po odozneni unavy a nevolnosti v prvom trimestri. S nalievanim sa vodou som mala problem aj pred tehotenstvom. Je podla vas este nieco, co mozem skusit? Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v tehotnosti sa znižuje vylučovanie vody z telá účinkom progesterónu. Voda uniká mimo ciev do tkanív a hromadí sa tam. S tým sa v podstate nedá nič robiť, ale pre istotu si jeden deň sledujte presne koľko tekutín vypijete (aj polievky) a koľko vymočíte (merajte si presne množstvo moču za 24 hodín), ak by tam bol výrazný nepomer, alebo ak by ste vymočila menej ako liter za deň, je vhodné vyšetrenie u lekára.