• Zadrziavanie vody

    , Autor: Asti

    Dobry podvecer,
    Mam otazku ohladne zadrziavania vody. Som teraz 17tt a mam dojem ze zadrziavam vodu. Uz teraz mam o 10kg viac, ale tolko som sa isto nevyjedla. Citim to najma v rukach (trpnu, obrucku nekavleciem) a v stehnach, akoby boli plne vody. Tlak mavam normalny, praveze obcas trochu nizsi, bielkoviny v moci som nemala. Na sol davam pozor, snazim sa jest viac bielkovin, pijem dufam dostatocne. Cvicit zacinam pozvolna po odozneni unavy a nevolnosti v prvom trimestri. S nalievanim sa vodou som mala problem aj pred tehotenstvom. Je podla vas este nieco, co mozem skusit? Dakujem

    Dobrý deň,
    v tehotnosti sa znižuje vylučovanie vody z telá účinkom progesterónu. Voda uniká mimo ciev do tkanív a hromadí sa tam. S tým sa v podstate nedá nič robiť, ale pre istotu si jeden deň sledujte presne koľko tekutín vypijete (aj polievky) a koľko vymočíte (merajte si presne množstvo moču za 24 hodín), ak by tam bol výrazný nepomer, alebo ak by ste vymočila menej ako liter za deň, je vhodné vyšetrenie u lekára.