Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • možné tehotenstvo?

  , Autor: Tati123

  Dobrý večer, v nedelu 10.9. som mala chraneny pohlavny styk ale raz sa stalo, že sme sa s partnerom o seba obtierali bez navlečeného kondómu a ho do mna strcil bez navlečeného kondómu, bolo to pár sekúnd. Mávam nepravidelný cyklus po tom ako som vysadila antikoncepciu pred rokom, čiže neviem kedy očakaváť menštruáciu a ani kedy mávam plodné dni, avšak posledné 3, 4 mesiace ju mávam každých 21 dní. Za predpokladu, že som aj teraz mala 21 dňový cyklus, som ju mala dostať v nedeľu 17.9. ale doteraz som ju nedostala. Chcela by som sa opýtať, kedy by bolo vhodné spraviť si tehotenský test (ten z tých najcitlivejších 10mlU/ml) aby som mala pravdivý výsledok a nie skreslený?(falošne pozitivny/negativny). Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nerozumiem, prečo ste vysadila antikoncepciu, ak máte partnera a nepravidelný cyklus. Nedá sa takto zistiť, či došlo k otehotneniu, riziko sa však zdá malé. Test si kľudne spravte.

Podobné otázky

 • Možné tehotenstvo.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer. Môžem byť tehotná aj keď som dostala menštruáciu(o dva dni skôr)normálnu,ale úplne bezbolestnú(ja mám vždy prvé dni poriadne bolesti,ale teraz nie). Je možné tehotenstvo? Ďakujem

 • tehotenstvo????

  , Autor: Registrovaný používateľ

  nieDobrý deň, 22-23.9 mi začala menštruácia, 1.10 som mala nechránený pohlavný styk, 3.10 a 4.10 som len spala po práci,čo je u mňa nezvyčajné, nakoľko chodím spávať okolo polnoci,, keď som sa prebrala, ale i v priebehu dňa v práci som mala pocit,že horím,tehotenský test bol robený 5.10 a bol negatívny, ale 9.10 som začala mať hnedý výtok, na druhý deň aj s krvou a na tretí opäť len hnedý výtok, ktorý v ten večer skončil.
  Popri tom sa mi okolo toho 5teho motala hlava, čo sa mne nestáva...A v oblasti vaječníkov cítim zvláštny tlak, ale bolesť to nie je.
  Je aj po negatívnom teste a potom čo sa Vám napísala možné tehotenstvo?
  za odpoveď ďakujem

 • Možné tehotenstvo?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  chcela by som Vas poprosit o informaciu, kolko dni po ocakavanej menstruacii je mozne urobit test, aby jeho vysledok bol hodnoverny? pohlavny styk bol bez ochrany. menstruacia mi meska 3 dni, co nie je zvykom, ale nemozem tvrdit, ze by sa to este nestalo. mam citlive prsia, silnejsi vytok, trpim unavou. zhruba v polovici cyklu som mala dva dni po sebe na nohavickach kvapku krvi a vcera po pohlavnom styku jemne krvavy vytok. pár dní - v prvej polovici cyklu - som pociťovala aj svrbenie. tehotenský test som si robila vcera, vysledok bol negativny. alebo môže ísť o nejakú infekciu?
  Ďakujem za odpoveď.
  Misa

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  niektoré testy sú pozitívnte už v čase vynechania menštruácie, ale istota je tak týždeň po vynechaní. Počkajte týždeň, zopakujte test a navštívte gynekologa.