• Prietoky

    , Autor: Kika779

    Ahoj. Som v 32+4tt na rizikovom. Za14dní prirastok len 63g, teda má 1363g. CTG v poriadku. Ale nezdali sa jej prietoky. Teda len jeden. Tak, že ma nechajú v nemocnici. A potom mi povedala, že netreba, že to premerala ešte raz, že to je lepšie. Potom nejakú cievu srdcovú kontrovala a , že ta je tiež v poriadku. Ale potom zas povedala, že snaď sa to pondelku nič nestane. Že váži veľmi málo tak , že to tiež nie je dobre(ja mám 155cm). Keby to bolo také zlé tak ma domov asi nepustí tak ja budem teraz až do pondelku v strese čo zas povedia????‍♀️

    Dobrý deň,
    plod je naozaj malý na svoj gestačný vek, dolná hranica v tomto veku je okolo 1700 g. Je potrebné naozaj komplexné zhodnotenie stavu, sledovanie CTG (ideálne tzv. computerized CTG - short term variability) a zhodnotiť, či je možné pokračovať v tehotnosti, alebo je už nutný predčasný pôrod.