• Prietoky

    Pán doktor. Tieto tri dni som bola na ultrazvuku každý deň vždy len pár minút ale vždy sa mi niečo stalo najskôr mi natlakovana fľaša buchla do brucha pred vcerom potom včera som sa šmykla na umytej dlážke a padla na bok a dnes mi tlakový hrniec buchol do brucha. Bola som teda na ultrazvuku každý deň tri dni po sebe aj keď len pár minút no dnes mi robili na ultrazvuku aj prietoky aj keď som nechcela vraj pre istotu síce len pár sekúnd Max minútu dve že som počula srdce ale chcem vedieť či to je v poriadku alebo či to mohlo ublížiť bábätku som 27+5 tt vravím čítala som hrozivé články o autizme z ultrazvuku o prehriati plodovej vody o krvácaniu do mozgu u bábätka alebo ohluchnutiu. Asi sa pýtam veľmi hlúpo ale chcem vedieť či je to v poriadku a môžem byť pokojná alebo či je nejaký dôvod na obavy? Je ten prietok doppler na pár minút sekúnd nebezpečny pre dieťa? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ultrazvukové vyšetrenie v tehotnosti sa považuje za plne bezpečné, ale má sa robiť iba vtedy, ak jeho výsledok prináša nejaké medicínske pozitíva a ovplyvní rozhodovanie pri starostlivosti o tehotenstvo. Nemusíte sa preto stresovať.