• anti D

    Dobry den,
    chcela by som sa spytat o radu na moje tehotenstvo. Mam 2 maternice aj dva krcky, som momentalne tehotna v 13.tyzdni.
    Mam krvnu skupinu B negativ a moj manzel AB pozitiv.
    V oktobri som mala samovolny potrat a az teraz som sa dozvedela,ze som mala dostat anti D do krvi, co som nedostala. Je to nebezpecne pre babatko teraz? Ake su moznosti, co sa da robit? Ako by ste to riesili na Slovensku, prosim?

    A druha otazka, mozem plavat?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    plávať možete.
    Čo sa týka anti D, ak ste sa senzibilizovala, tak už sa nedá nič robiť, ale riziko je veľmi malé. POtrebné je stanoviť hladinu protilátok, ak by sa zvyšovala, potom je potrebné sledovanie v rizikovej ambulancii.