• Pozitivne anti Ery protilatky

    Dobry den, som v 36 tyzdni tehotenstva a som rh negativ. Manzel rh pozitiv. Pri poslednom odbere na tieto protilatky mi vysli mierne pozitivne (predtym dva odbery oba negativne). Tehotenstvo mam 1., neabsolvovala som nikdy ziadnu amniocentezu, potrat, ani transfuziu. Ako je potom mozne to, ze mi to vyslo pozitivne? Vsade citam, ze v 1. Tehotenstve nic nehrozi. Je to velke riziko pre dieta? Vo vysledkoch mam pisane hgb 117- a hct 0,34-. Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    mám pre to 2 vysvetlenia.
    1. buď ide o laboratórnu chybu (stáva sa to)
    2. alebo Vám okolo 28. týždňa podali ANTI D protilátky preventívne a preto máte slabo pozitívne, ešte zbytok po podanej injekcii.
    Nič vážne nehrozí.