• Mam rh faktor negativ a priatel ma rh faktor pozitiv

    DObry den chcela som vas poprosit o radu v prvom tehotenstve mi gynekolog zanedbal starostlivost a zabudol ze mi ma pichnut anti-d-globulinovu inekciu pri negativnych vysledkoch. Spomenul si na to az neskor ked uz mi ju pichnut nemohol lebo som bola v inom tyzdni tehotenstva. Inekciu mi pichli az po porode lebo dcerke zistili krvnu rh pozitiv, chcela som sa spytat mozem potratit druhe babetko len preto ze moj gynekolog mi pocas tehotenstva nedal inekciu proti protilatkam? budem mat druhe tehotenstvo rizikovejsie? vopred vam dakujem za urychlenu odpowed dovidenia

    Dobrý deň,
    anti D sa počas tehotnosti podáva iba v niektorých krajinách a nie je to poviné. Riziko imunizácia v priebehu gravidity je malé, cca. 1:10,000.
    Preto sa nestresujte, nebudete mať žiadne následky, ak Vám podali anti D po pôrode.