Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Riziko potretu pri druhom tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela som vás poprosiť o radu, mam krvnú skupinu A rh negativ a priatel ma A rh pozitív, pri prvom tehotenstve sa dava asi v 28. týždni inekcia na protilátky ale mne ju gynekolog nedal, lebo ma objednával na nepravidelné prehliadky cez tehotenstvo tak na to zabudli. Ale všetky odbery krvy som mala vždy negatívne protilátky. Inekciu kvoli protilatkam mi dali až po porode keď brali dcérke krv na zistenie krvnej skupiny mala A rh pozitív. Teraz čakáme druhé bábetko som asi v 5. týždni tehotenstva, chcela som sa spýtať tým že moj bývalý gynekolog zanedbal moju starostlivosť cez tehotenstvo,a nepodal mi inekciu na protilátky a dostala som ju až po porode, mám sa báť nejakého vecsieho rizika potratu alebo nejakých iných porúch bábetka pri druhom tehotenstve, alebo je to riziko aspoň nejaké? Vopred Vám Ďakujem za Vašu urýchlenú odpoveď. Dovidenia a prajem príjemný zvyšok dňa

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  už som Vám tuším odpovedal, nič nezanedbal, podanie Anti D v 28. týždni nie je povinné, iba v niektorých krajinách a riziko izoimunizácie je strašne malé, nestresujte sa.