• pohyby plodu

    Dobrý deň, je nejako dokázané že malá sila pohybov počas celého tehotenstva znamená nejakú vadu? Pohyby cítim,,ale slabé celé tehotenstvo, a keď chcem aby sa malé hýbalo a stláčam brucho, tak ho nedokážem zobudiť. Na tých pásoch čo sledujú srdcovú činnosť bolo všetko ok, ale mna to aj tak znepokojuje. Stretli ste sa vo svojej praxi s tým, že málo pohybov rovná sa postihnuté dieťa? Dakujem.

    Dobrý deň,
    pociťovanie pohybov je prísne individuálne, znížené pohyby možu znamena´t, že sa plod šetrí, ale nejde o intenzitu ale o frekvenciu pohybov. Vrodenú vadu to nesignalizuje.